Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


10 avionët luftarakë më të mirë në botë

Shko poshtë

10 avionët luftarakë më të mirë në botë

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Tue Jan 15, 2013 8:30 pm

“Jeta është luftë, dhe mbaron vetëm kur vdesim”, tha Platoni.
Që nga fillimet e hershme, shoqëria njerëzore është zhvilluar krah për krah luftërash të pafundme.
Gjithmonë e më shumë njeriu është duke përsosur mënyrat e shkatërrimit të kundërshtarit të tij. Në kohët moderne, ushtria ka pushtuar edhe qiejt. Gjithmonë e më shumë falanga e sulmeve luftarake udhëhiqen nga “përbindëshat” e qiellit: avionët luftarak.
Ja kush janë 10 avionët më të mirë në botë sipas “India TV”.

1. F-22 (SHBA)
2. SU-35 (Rusi)
3. Eurofighter Typhoon (Europë)
4. SU-30 MKI: Super Sukhoi (Rusi)
5. Rafale (Francë)
6. JAS 39 Gripen NG (Suedi)
7. F/A-18 Super Hornet (SHBA)
8. F-15 (SHBA)
9. F-16 (SHBA)
10. Mirage 2000 (Francë)
avatar
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi