Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


7 fakte interesante për 7-vjetorin e iPhone-it

Shko poshtë

7 fakte interesante për 7-vjetorin e iPhone-it

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Thu Jan 23, 2014 8:45 pmKompania “Apple” e kryesuar nga Steve Jobs-i, po feston shtatë vjetorin e krijimit të saj që prej prezantimit të telefonit të ndërkombëtarizuar tashmë, iPhone.

Hedhja në tregun botëror e këtij telefoni është shënuar pikërisht në nëntë janarin e 2007-ës.

Për të festuar 7 vjetorin e krijimit të iPhone-it, statiska ka ndërtuar një infografik me 7 fakte interesante lidhur me telefonin tashmë 7 vjeçar.

1. Bazuar në të dhënat e datës 30 shtator 2013, “Apple” ka shitur mbi 420 milionë iPhone

2. iPhone-i përbën 53% të të ardhurave të kompanisë3. Vetë të ardhurat e sjella nga iPhone-i (91.3 miliardë $) janë më të mëdha se të ardhurat e këtyre kompanive të listuara më poshtë: Microsoft (77.9 miliardë $), CocaCola (48 miliardë $), Disney (45 miliardë $)

4. Falë iPhone-it, “Apple” merr mbi 50% të fitimeve globale të smartfonëve

5. Në vitin 2013, App Store gjeneroi 10 miliardë $ të ardhura

6. Që prej 2008-ës, janë bërë mbi 50 miliardë shkarkime në App Store

7. iPhone 5S është 20% më i lehtë se iPhone i parë si dhe 40 herë më i fuqishëm.
/Shekulli Online/S.H./
avatar
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi