Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Chassis Opened Warning

Shko poshtë

Chassis Opened Warning

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Fri Feb 01, 2013 7:57 pm

Chassis Opened Warning
On startup, I get the message: Warning! Your chassis has been opened. How can I clear this?

Once you opened the casing, some desktops may show the following message: Warning! Your chassis has been opened. To fix this, you need to close the casing and reset the Chassis Opened Warning setting in the Basic Input Output System (BIOS).

SOLUTION

Resetting Chassis Opened Warning:

Restart the system. As soon as the first logo screen appears, immediately press the F2 key, or the DEL key if you have a desktop, to enter the BIOS.
Press the RIGHT ARROW key until BIOS Security Features or Integrated Peripherals is selected, and choose one of the following options.
If you have selected the BIOS Security Features tab:

Use the DOWN ARROW key to navigate to Chassis Opened Warning and press the ENTER key.
Use the RIGHT or the LEFT ARROW key to select Disabled and press ENTER.
Press the F10 key to save changes and restart the system.

If you have selected the Integrated Peripherals tab:
Use the DOWN ARROW key to navigate to Onboard I/O Setup and press the ENTER key.
Use the UP or DOWN ARROW key to navigate to Chassis Opened Warning and press ENTER.
Select clear and press ENTER to confirm.
Press the F10 key to save changes and restart the system.
avatar
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Chassis Opened Warning

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Fri Feb 01, 2013 7:59 pm


avatar
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi