Shkolla 9-Vjecare Kastriot Diber
SHkolla 9-vjecare Kastriot Forum - Welcome

Mire se vini ne kete web dhe forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne programe,diskutime,kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Regjistreohuni qe te keni mundesi te shkarkoni programe.
Stafi.


Microsoft do të ndalojë ‘Messenger’-in në Mars

Shko poshtë

Microsoft do të ndalojë ‘Messenger’-in në Mars

Mesazh nga Mufit Kaloshi prej Wed Jan 23, 2013 9:02 pm

Windows Live Messenger do të ‘dalë në pension’ zyrtarisht në Mars, ka njoftuar të Martën Microsoft-i në një email për të gjithë përdoruesat e këtij shërbimi.

Më 15 Mars, të gjithë përdoruesat do të transferohen në Skype, një program ky i cili Microsoft e bleu për 8,5 Miliarda $ në Tetor të 2011-s.

“Po nxjerrim në pension shërbimin e Messenger-it në të gjithë botën… dhe po sjellim veçori të bashkuara me Skype dhe Messenger,” ka thënë Microsoft, duke shtuar se Messenger do të jetë i disponueshëm vetëm në Kinë.

Kompania gjithashtu inkurajoi përdoruesat të transferohen në shërbimin e Skype-it, dhe të kyçen duke përdorur të dhënat e llogarisë së tyre të Microsoft-it.

Microsoft ka shtuar se deri më 15 Mars shërbimi i Messenger-it do të funksionojë si më parë, por pas asaj date, përdoruesit nuk do të mundin të kyçen më në Messenger, dhe do të ‘shtyhen’ të shkarkojnë programin Skype. /TechAl/
avatar
Mufit Kaloshi
Admin

Numri i postimeve : 326
Join date : 13/01/2013

Shiko profilin e anëtarit http://kastrioti.forumativo.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi